SoniCity
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SoniCity

Sonic The Hedgehog BG Forum
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Езикът на жестовете

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Silver the hedgehog
''The Ultimate Administrator''
''The Ultimate Administrator''
Silver the hedgehog


Брой мнения : 725
Localisation : Soliana new city
Registration date : 26.05.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeПон Май 28, 2007 5:23 pm

Радостната вест е, че индийците също кимат с глава в знак на несъгласие. Отрицанието на неаполитанците обаче се изобразява чрез вдигната нагоре глава и издадена долна устна.

Друг разпространен жест — вдигнатият палец, в приятелска компания в САЩ означава "Всичко е окей". В Европа не е така. В Гърция жестът говори "Затваряй си остата!". В Англия и в Австралия - "Що не се разкараш?!" В мюсюлманските държави се смята за неприличен. В Саудитска Арабия се приема, че ако палецът е ляв, той иска да каже: "Махни ми се от очите" Въобще внимавайте с лявата ръка в ислямския свят. Ако с нея дадете подарък на местния домакин, той ще го счете за непростима обида.

Почукването с пръст по челото в много страни означава "Ама че тъпак!", но в Холандия се привежда като "Колко умно казано!". Също там ако доближим и потъркаме един в друг показалците на двете си ръце, това ще се разбере като "Ние сме много близки". Но този жест в Япония означава, че сте се сблъскали с неразрешим проблем и молите събеседника си за съдействие.

Значението на жеста, условно наричан "кръг" - съединяване на палец и безименния пръст във вид на буквата "О", в англо езичните страни се възприема като одобрение, положителна оценка, с една дума ОК. Във Франция и други страни обаче кръгчето се смята за израз на негативни емоции - един вид, ти си кръгла нула. В Бразилия е грозна обида към жената и рискувате някой мачо да ви направи на кайма.

Когато се прощават, европейците махат с ръка, вдигната над главата. Абсолютно същия жест се възприема от средно статистическия американец и от латиноамериканците като "Я ела тука!". Зада кажат довиждане, жителите на САЩ държат ръката си перпендикулярно на тялото и движат китката така, сякъш лекичко потупват някого по рамото.

Има и доста екстравагантни жестове, които изискват повишено внимание. Например, ако някой в Тибет ви се изплези - не се обиждайте. Това означава: "Аз съм ти приятел! Не се тревожи!" Но да прилагате тази традиция в Европа може само ако имате добър адвокат и дебел портфейл.

Зада изразите възхищение към жител на Испания, Мексико и Италия трябва съберете три пръста и, да ги доближите до естните си и да възпроизведете звек като при целувка. А жителите на Андаманските острови в Индийския океан, когато се сбогуват със някого, трогателно вземат ръката му и тихичко духват в дланта.

Единственото универсално средство за привличне на приятели, разбира се, е усмивката. Няма народ в света, който да я тълкува многозначително. Така че, дори да направите гаф, усмихнете се и нещата ще си дойдат на мястото. Wink
Върнете се в началото Go down
http://SoniCity.hit.bg
Mart the Hedgehog
Average
Average
Mart the Hedgehog


Male Брой мнения : 741
Age : 32
Localisation : The Forgoten Land
Registration date : 29.06.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeПон Юли 02, 2007 9:48 am

Аз затова си държа ръцете в джобовете и езика зад зъбите! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
ILIANZO
Very Addicted
Very Addicted
ILIANZO


Male Брой мнения : 239
Age : 30
Localisation : GREEN HILL
Emploi : ???
Хумор : ???
Registration date : 26.06.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Сеп 19, 2007 9:58 pm

Затова говорете без знаци Laughing !За всеки слу4ай
Върнете се в началото Go down
http://dmc-rp.forumotion.com/index.htm
Silver the hedgehog
''The Ultimate Administrator''
''The Ultimate Administrator''
Silver the hedgehog


Брой мнения : 725
Localisation : Soliana new city
Registration date : 26.05.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeНед Сеп 23, 2007 8:05 am

Това е добре да се знае, зада не вземете да отидете някъде и да ви арестуват за нещо такова Laughing
Върнете се в началото Go down
http://SoniCity.hit.bg
Waili the Wolf07
Very Addicted
Very Addicted
Waili the Wolf07


Male Брой мнения : 249
Age : 30
Localisation : Shadow Riders HQ
Registration date : 25.06.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Дек 05, 2007 8:58 pm

Аз така говоря с един приятел щощ е глух
Върнете се в началото Go down
Sonic_P
Admin
Admin
Sonic_P


Male Брой мнения : 818
Age : 31
Localisation : AT HELL!
Registration date : 17.09.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Дек 05, 2007 9:02 pm

Оле повече няма да си изваждам ръцете от джоба!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Дек 05, 2007 9:02 pm

ILIANZO написа:
Затова говорете без знаци Laughing !За всеки слу4ай
мда
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Дек 05, 2007 9:05 pm

Аз едимпат говорех с глухоняма баба и трябваше да пиша защото нямам представа какво иска да ми каже!
Върнете се в началото Go down
Sonic_P
Admin
Admin
Sonic_P


Male Брой мнения : 818
Age : 31
Localisation : AT HELL!
Registration date : 17.09.2007

Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitimeСря Дек 05, 2007 9:15 pm

Кръсницата ми е глухоняма и долу-горе го знам този език но наистина е много неудобно!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Езикът на жестовете Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Езикът на жестовете   Езикът на жестовете Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Езикът на жестовете
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
SoniCity :: Развлечения и Забавления :: Легенди, традиций, култури и др.-
Идете на: