SoniCity
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SoniCity

Sonic The Hedgehog BG Forum
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Playstation 2 Emulator Working

Go down 
+2
Silver the hedgehog
Coki4
6 posters
АвторСъобщение
Valion t
Гост




Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 11:20 am

Само нещо да кажа преди да почнете с въпростите...емулатора изисква да имате доста добър компютър...и моя не е достатъчно добър че да ми върви както трябва тъи че да си имате на впредвид,също така е хубаво да имате видео карта която да поддържа Pixel Shader 2 тъи като по работещия плугин за картината го изисква като минимум,също така процесора ви трябва да поддърза SSE2 инструкции тъи като емулатора е разделен на две версии и по работещата го изисква също и плугините(общо всето ако нямате SSE2 губите скорост)

И така започвам с настроиките по смулатора:

След като го инсталирате(ще се инсталира в "D:\Games\Playstation 2") на десктопа ви ще се появят две икони за двете версии на емулатора.

Ако пускате за пътви път емулатора след като го пуснете от PCSX2 VM ще ви излезе съобщение че емулатора ще промени регистри в уиндоуса за да може да ползва виртуалната памет,след което ще излезе ново съобщение в което се казва че ще трябва да се Log off-нете за да се активират промените(за постоянно втори път не се налага това докато не преисталирате)

Версията PCSX2VM работи в повечето случаи по добре и по пързо от PCSX2T но не при всички игри,при някои е обратното но те са много малко.

Така пускате PCSX2 VM и нагласяте:
Config=>Configure=>и следвате картинките

Playstation 2 Emulator Working 397331_orig

Видео:

Само да спомена има две весии от двата вида плугини...един за тези които имат SSE2 инструкции на процесора и един за тези които нямат но както казах със SSE2 е по добре

ZeroGS
Тук ако нагласяте по друг начип просто ще товарите компа повече и емулатора ще върви по бавно но за сметка на по яка картина

Playstation 2 Emulator Working 397334_orig

GSdx9
Този плугин става и за по слаби карти ноито нямат Pixel Shader или по малка версия от 2 но с него не се изкарва толкова голяма скорост колкото с ZeroGS,тои е по скоро за 2D игри.На опцията Shader има няколко избора... 3 версии Pixel Shader и Pixel Pipeline(bogus) този е за тези които изобщо нямат Pixel Shader но цветовете са ужасни....и да кажа само нещо,няма значени е коя версия ще изберете за Pixel Shader няма да има увеличение във скороста,просто картината ще е по цветна

Playstation 2 Emulator Working 397340_orig

Звук:
Тук положението е такова че емулатора тъи и тъи емулатора не вади хубав звук...защо да се пускат тия допълнителни екстри като само ще бавят емулатора...има игри дето имат бъгове в тях(забиват) и понякога опцията "Enable Threaden Mode" ги оправя,като Kingdom Hearts 1 например.

Playstation 2 Emulator Working 397351_orig

Контроли:
Тук няма какво да се обяснява,просто натскате Configure и си нагласяте копчетата.Програмата дето е вътре "TwinPad" еи плугина за контролите към нея е за някои игри които искат аналог но неможете да го настроите от другия плугин

Истински/Виртуални дискове:

Виртуални:
За виртуалните се ползва плугина "Linuzappz ISO CDVD Driver" просто давате Configure=>Select ISO=>и избирате играта(Bin,ISO,IMG,NRG,MDF)...има още един плугин(EFP Iso Driver)тои върши същата работа но аз ползвам само този

Истински:
За истинските дискове,тези които си пускате в DVD устроиството се ползва "P.E.Op.S. CDVD Driver".При тего това са настроиките само си изберете истроиството където ви е диска "Drive".Има още един плугин(EFP poling CDVD Driver)може да го пробвате ако този не работи просто давате Configire=>и пишете устоиството където е играта...примерно е в E и пишете E: и давате ок,това е....ето го и "P.E.Op.S. CDVD Driver"

Playstation 2 Emulator Working 397366_orig

И накрая процесора:
Като пуснете емулатора отивате на Config=>CPU.Опцията "Multi threaded GS mode" е по скоро за тези които имат двуядрени процесори но и за тези които имат и Hyper Trading процесори(обаче аз съм с такъв и не виждам никаква разлика тъи че няма нижда от нея само товари процесора два пъти повете....говоря за тези които нямат друядрени процесори а само с Hyper Trading).Другата опция "Dual Core Mode" е баш за тези с друядрени процесори....ускорява скороста няколко пъти.Тези двете опции са главно за тези от вас със двуядрени процесори.Също така има опции за прескачане на кадри:

Normal - играта върви максимално бързо
Limit - Играта се ограничава до максималната сорост на играта 50 или 60 кадъра
Frame Skip - Прескача по-малко кадри но е малко бъгава тая опция
VU Skip - прескача повечко кадри,стреми се да достигна нормалната скорост на играта

Playstation 2 Emulator Working 397373_orig

Еми това е всичко по настроиките...

Играта се пуска като сте я избрали вече от плугина или дадете в менюто на емулатора File=>Run CD/DVD.Можете са си правите сеивове както по принцип чрез сеивовете в игрите ползващи мемори картите или чрез SaveState-a това сеива ТОЧНИЯ момент от играта и след това може да продължите от точно където сте се сеивали.Тези сеивове отнемат по минимум 10мб място сеива се чрез F1 и се разеждат сеивовете чрез F3 след като сте пуснали играта,но не прекаляваите с тези сеивове тъи като ако има някои бъг и сеивате преди него и в повечето случаи означава краи на играта...винаги ще го има тоя бъг.Някои игри се разванят като се ползват тези сеивове а някои не откриват мемори картите и неможете да сеивате

Преди да питате едикояси игра ще ми бачка ли проверете в тоя саит за да разберете.Търсите си играта и гледате дали бачка

За да разпознаете версиято(то си пише де) на играта гледате

SCUS, SLUS - Американската U
SCPS, SLPA, SLPM, SLPS - Японската J
SCES, SLES – Европеиската E

Playable - играта бачка,може да се превърти но това не означава че на всеки компютър ще върви идеално...просто играта работи
Ingame - играта работи но има някои бъг в нея които не позволява да се превърти или е неиграемо бъгава
Menus - Само менютата работят нищо друго
Intro - Само интрото,почне ли играта и дотам(то даже не почва де)
Nothing - Еми то зи казва де...нищо не работи,черен екран и тва е.

Това е всичко...надявам се да не ме затрупате с въпроси ами малко да попрочетете,аз така се научих да го ползвам никои не ми е казвал как

Ето го и емулатора

Не обръщаите внимание на грешката дето показва в дос прозореца "XML Patch Loader: Could not load file 'patches\default.xml'. Error='Failed to open file'." това е нормално

Също така за някои и особенно за тези които имат двуядрени процесори могат да пробват да превключат на 256 бита цвят...при някои игри това дава допълнителна скорост.Давате Properties на PCSX2 VM и отивате на Compability и избирате 256 битов цвят но трябва да ползвате ZeroGS плугина...не е гарантирано че ще има ускорение но нищо не пречи да пробвате

Емилатора е за по търпеливите хора дето не се дразнят ако играта им върви бавно Wink

Ще ми работи ли играта?

Ако компютъра ви е достатъчко добър(погледнете долу)във папката на емулатора има едина папка compat_list със списък кои игри как работят на сегашната версия а на саита пише как работят на новата версия която още не е излязна(незнам кога ще излезе)

Процесори

[b]Няма да работи или почти нищо няма да изкарате:

Intel Pentium
Intel Pentium II
AMD Athlon (non-XP)
AMD Thunderbird
AMD Duron

Ще работи но много бавно и са възможни проблеми:

Intel Pentium III
Intel Celeron
AMD Athlon XP
AMD Sempron
AMD Turion

Ще работи без проблеми във съвместимоста но бавно:

Intel Pentium IV (4)
Intel Pentium D - Наи вероятно работи най добре от тая група
Intel Pentium M (Dothan)
AMD Athlon 64 Single Core
AMD Opteron Single Core
AMD Athlon FX Single Core

Ще работи на добра скорост но това не винаго значи пълна скорост:

Intel Core 2 Duo (and laptop Core Duo equivilant)
Intel Core 2 Quad
AMD Athlon X2 (and Turion laptop equivilant)
AMD Opteron Dual Core
AMD Athlon FX Dual Core

Видео карти

[b]Няма да работи(или съмнително да работи) - може само чрез GSDX9 Software Mode(много бавно)

Geforce 3 или по ниските
Geforce 4 MX сериите - работи на ужасно бавно и графиката е ужасна
ATi Radeon 8xxx сериите и по ниските
ATi Radeon 9100
Повечето вградени карти (с изключение на Geforce 61X0 сериите и 5200 Go)

Ще работи но много бавно и само чрез GSDX9 - Много слаба работа:

Radeon 9200 - ZeroGS работи тук
Radeon 9250
Intel GMA950 - ZeroGS работи тук
Geforce 4

И двата плугина ще работят но е възможно да е слаба работа:

От Radeon 9500 до 9800 сериите
От Radeon X300 до X8x0 сериите
От Geforce 5200 (Go включително) до 6500 series (включително Geforce 61x0 вградените серии)
Geforce 7100 - не се знае

Ще работи на добра скорост със двата плугина

Geforce 6600 сериите и нагоре (с изключение на спомянатите горе)
ATi Radeon X1300 сериите и нагоре - не се знае за X1300

Друг хардуер:

512mb RAM или повече
Windows XP със Service Pack 2 - някои версии на уиндоус няма д аработят и ще ви изкарва съобщение Failed to Lock Memory или нещо такова след като пробвате да пуснете PCSX2 VM.Ако това стане пробваите със този фикс
Windows 2000 - Само PCSX2T работи
Windows XP x64 със Service Pack 1 работи но новата версия ще има спецялно и х64 версия която ще работи по добре от 32битовата
Windows Vista32/64 - И двете работят,за VM да работитрябва ръчно да се включи SE_LOCK_MEMORY

...ето ви една още по-подробна тема но не ми се занимава да я превеждам

Как да си направите пач за да не се зареждат видеотата(не на всяка игра става и чрез тоя пач някои игри тръгват)
_________________
P4 2.8GHz,6600GT,1024 RAM

Е това .Обяснението е достатъчно.Дано и на вас ви тръгне.Но не забравяйте!!!Трябва да имате място.Ай не колкото мен аз имам голямо и го пазя......това е друг въпрос.Свържете се с мен по скайп за емулатора
Върнете се в началото Go down
Coki4
Average
Average
Coki4


Male Брой мнения : 252
Age : 33
Localisation : Chaos Territory
Registration date : 23.09.2007

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 3:24 pm

не ща да съм песимист но досега никой не ми е тръгвал нямам причина да вярвам че и тоя ше тръгне :no:
Върнете се в началото Go down
Silver the hedgehog
''The Ultimate Administrator''
''The Ultimate Administrator''
Silver the hedgehog


Брой мнения : 725
Localisation : Soliana new city
Registration date : 26.05.2007

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeЧет Окт 04, 2007 3:46 pm

Омг... Дано тръгне confused
Върнете се в началото Go down
http://SoniCity.hit.bg
shadic_sasuke
Pure Soul
Pure Soul



Male Брой мнения : 328
Age : 30
Registration date : 09.07.2007

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeПет Окт 05, 2007 8:18 am

ОХ, надявам се да тръгне.От кога искам да играя Shadow The Hedgehog...
Върнете се в началото Go down
Valion t
Гост




Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeПет Окт 05, 2007 11:45 am

Ми той там видеокартите са показани и показва как ще върви
Върнете се в началото Go down
sonic the hedgehog
Spy
Spy
sonic the hedgehog


Male Брой мнения : 273
Age : 30
Localisation : Един бог знае
Registration date : 31.05.2007

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeЧет Окт 18, 2007 8:08 am

Аз имам ПС2 ама все пак да джиткам и тука ако ми тръгне,
откъде да го сваля
Върнете се в началото Go down
Valion
Pure Soul
Pure Soul



Male Брой мнения : 300
Registration date : 08.01.2008

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 10:20 am

Ето тука има работещ емулатор за PS2-мисля че някой търсеше....
Върнете се в началото Go down
Sonic_P
Admin
Admin
Sonic_P


Male Брой мнения : 818
Age : 31
Localisation : AT HELL!
Registration date : 17.09.2007

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeСря Апр 30, 2008 1:40 pm

Аз но да пробвал съм този вариант но Sonic riders 2 не ми тръгна изобщо....
Върнете се в началото Go down
Valion
Pure Soul
Pure Soul



Male Брой мнения : 300
Registration date : 08.01.2008

Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitimeСря Апр 30, 2008 7:21 pm

Еми то по горе пише,че не всички игри тръгват.
Ето виж:

Playable - играта бачка,може да се превърти но това не означава че на всеки компютър ще върви идеално...просто играта работи
Ingame - играта работи но има някои бъг в нея които не позволява да се превърти или е неиграемо бъгава
Menus - Само менютата работят нищо друго
Intro - Само интрото,почне ли играта и дотам(то даже не почва де)
Nothing - Еми то зи казва де...нищо не работи,черен екран и тва е.

Тъпа работа не се занимавай по добре. Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Playstation 2 Emulator Working Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Playstation 2 Emulator Working   Playstation 2 Emulator Working Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Playstation 2 Emulator Working
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Sony Playstation 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
SoniCity :: GamerZone :: Конзоли-
Идете на: